Jak správně „teečkovat“

Každý hráč má svůj vlastní styl, jak tyčku pod míč zabodávat, ale jsou zde určitá pravidla, která když dodržíme, tak zlepšíme svou hru.

 

Existuje nespočet druhů týček různých velikostí, materiálů a tvarů. Každý hráč má svůj vlastní styl, jak tyčku pod míč zabodávat, ale jsou zde určitá pravidla, která když dodržíme, tak zlepšíme svou hru. Nevěříte, že i takový detail může následné ráně pomoct?

U želez stačí natýčkovat pouze lehce nad zem, abychom míček zasáhli čistěji a docílili lepší kontroly nad úderem. Jsou i hráči, kteří při hře s železy týčko nepoužívají, ale vytvoří si z trávy mírnou vyvýšeninu a na ni míč položí.

U driveru je proces týčkování o dost důležitější. Míč musí být zasažen čistě, bez jakéhokoli dalšího rušivého kontaktu. Každý z nás má jiný švih, proto je driver v impactu v jiné výšce nad zemí.

Dobrá pomůcka pro to, abychom zjistili, jak jsme vlastně míč trefili: na úderovou plochu nalepíme kousek papírové lepenky a při kontaktu s míčem na ní zůstane obtisknuté místo dotyku.

Podle toho následně upravíme výšku týčka. Příliš vysoko bude mít rána moc spinu, a tak bude kratší a naopak. Pokud míč zasáhnu nízko, dlouho poběží a tím ztratím kontrolu nad přesností.